کد : 3820      تاریخ : چهارشنبه، 25 تير 1393
تعداد بازدید : 1969
بسته کتاب های زندگی و سیره امام علی(ع) انتشارات سروش معرفی شد
انتشارات سروش در آستانه لیالی قدر و ایام شهادت حضرت امام علی (ع)، بسته کتاب های خود را معرفی کرد.

انتشارات سروش در آستانه لیالی شریف قدر و ایام شهادت مولای متقیان، امیر مومنان، حضرت امام علی (ع)، بسته کتاب‌های خود با مضمون زندگی و سیره آن حضرت را برای مطالعه علاقمندان معرفی کرد. به نقل از  روابط عمومی انتشارات سروش؛ این کتاب‌ها با نام‌های «110 داستان دوران جوانی امیر المومنین امام علی (ع)» ، «آن سه مرغابی» نوشته فریبا کلهر ، مجموعه دو جلدی «درس های ماندگار» نوشته محسن اسماعیلی، جلد سوم مجموعه «سیره معصومان (ع)» نوشته سید محسن امین و علی حجتی کرمانی ، «علی (ع) و شهر بی آرمان» نوشته حسن رحیم پور ازغدی و «برادر ( داستان‌هایی از زندگی حضرت محمد(ص) و امام علی (ع)»نوشته نقی سلیمانی؛ عرضه شده و مطالعه این بسته را به علاقه‌مندان و دوستداران کتاب پیشنهاد می‌کند.


110 داستان دوران جوانی امیر المومنین امام علی (ع)
براساس همین گزارش ، جامعه ما جامعه جوانی است و جوانان ما در اوج سرافرازی و توان، بیش از دیگران در خطر تهاجم کج روان و کج اندیشان هستند و در این میان آشنایی با زندگی حضرت امام علی(ع) با تمام فراز و نشیب‌های آن، درس‌های ناخوانده و نکات بسیاری دارد که توجه به آن، مسیر هدایت نسل جوان را هموار و سعادت آنان را در پی خواهد داشت.


این اثر ارزشمند در همین راستا یکصد و ده داستان کوتاه و واقعی از زندگی آن حضرت را در هفت فصل موضوع بندی و ارائه کرده است که شامل «علی در دوران کودکی و نوجوانی»، «علی در مکتب تعلیم و تربیت»، «علی در محراب دعا و عبادت»، «علی در میدان جنگ و شجاعت»، «علی بر قله‌های اخلاق و فضیلت»، «علی در موضع ارشاد و هدایت»، و «علی در عرصه کار و خدمت» است. نکته قابل توجه در مورد این کتاب این است که قطعه‌ها و داستان‌های کتاب همگی مستند به منابع معتبر هستند که در پانوشت صفحات به آن منابع اشاره شده است.


چاپ نهم این اثر در 142 صفحه با قیمت 50000 ریال توسط انتشارات سروش در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.


آن سه مرغابی
کتاب حاضر، از مجموعه کتاب‌های نوجوانان، داستان زندگی امام علی(ع) از زمان آغاز خلافت تا شهادت ایشان را روایت می‌کند. شخصیت اصلی داستان کودکی به نام رشید است که با مادرش زندگی می‌کند و در زمان حکومت امیرالمومنین وقایعی را از سر می‌گذراند. نویسنده در جای جای این داستان از فضایل آن حضرت استفاده می‌کند و داستان را بر محور آن پیش می‌برد.


سه مرغابی معروف که روز شهادت امام علی در خانه او بوده‌اند الهام بخش نویسنده در عنوان گذاری کتاب است. در بخشی از کتاب آمده است :«همه کسانی که جلوی خانه علی خوابیده بودند با صدای گریه‌ای که از خانه می‌آمد، بیدار شدند. رشید با چشمان ورم کرده و خواب‌آلود به مرغابی‌ها نگاه کرد. ناگهان دستی آتشین را دید که یکی از مرغابی‌ها را ربود و با خود برد. دو مرغابی دیگر به دنبال دست آتشین به پرواز درآمدند. سعد گفت: مرغابی‌ها رفتند و این یعنی امام علی دیگر نیست ...»
چاپ دوم این اثر در 122 صفحه با قیمت 7000 ریال توسط انتشارات سروش روانه بازار نشر شد.


درس‌های ماندگار
کتاب حاضر نگاهی نو و گذرا به نهج البلاغه دارد و سخنان امام علی (ع) را هسته مرکزی متن کتاب خود قرار داده است. در حقیقت «امیرالمؤمنین یک الگوی کامل برای همه است» و مجموعه ای از کلام حکمت آمیز او در دفتری جمع است که نهج‌البلاغه‌اش نام کرده اند. کتاب حاضر با این انگیزه سامان یافته است که با شیوه‌ای جدید و به‌اندازه توان و توفیق، روزنه‌ای به ژرفای کلام آن یگانه بگشاید. محسن اسماعیلی کتابش را در دو جلد و به‌صورت درس‌به‌درس تدوین کرده و در هر درس ابتدا به طرح مساله و یادآوری آثار و جوانب آن توجه شده و پس از اشاره به راه حل‌های قابل تصور، رهنمود امام علی(ع)را در آیینه نهج البلاغه به مخاطب خود نمایانده است که ترک دین برای دنیا، ابزار مدیریت، کم گویی، تنبیه، راز محبوبیت، سلام و سپاس، آبرو، پرسیدن برای دانستن، وحدت و الفت، تجارت، ناتوان ترین مردم، ملاک حق، همت بلند، و اندازه نگه داشتن از آن جمله اند.


مخاطب این کتاب جوانان و تحصیل کردگان جامعه‌اند که می‌توانند هر یک از جلدهای این کتاب را به قیمت 17000 ریال و در 100 صفحه مطالعه نمایند.


سیره معصومان(ع)
همین گزارش می افزاید: مجموعه «سیره معصومان(ع)» اثری ارزشمند در حوزه شناخت ائمه معصوم(ع) است که در پنج جلد و شش مجلد نوشته و منتشر شده است.. جلد سوم این اثر به سیره امام علی(ع) اختصاص دارد که در دو مجلد تدوین شده است. سیره حضرت علی(ع) از بدو تولد تا ماجرای قتل خلیفه سوم به طور گسترده در مجلد اول بررسی شده است و مجلد دوم به شرح زندگانی سراسر فراز و نشیب آن حضرت پس از کشته شدن خلیفه سوم و دوران خلافت امام علی(ع)، جنگ جمل، جنگ صفین، پیدایش خوارج، واقعه نهروان و شهادت مظلومانه امیرالمومنین در محراب عبادت و مدت عمر و خلافت ایشان می پردازد.


بخش اول از جلد سوم «سیره معصومان(ع)» در 454 صفحه و با قیمت 175000 ریال و بخش دوم آن در 816 صفحه و قیمت 140000 ریال در اختیار علاقه‌مندان به زندگی امام علی (ع) قرار گرفته است.


علی و شهر بی آرمان
و اما کتاب «علی و شهر بی آرمان» نخستین مجموعه مباحث از سلسله «طرحی برای فردا» حاصل سخنرانی‌های حسن رحیم‌پور(ازغدی) و گفت‌و گو با اوست.


این مجموعه شامل چهار جلسه بحث و گفتگو درباره حکومت و دولت علوی، اقتصاد اسلامی در حکومت علی، اصول گرایی و بازگشت به اصول در دوران حکومت آن امام و نیز آزادی و قرائت‌ها و بحث خودی و غیرخودی در دولت ایشان است.


رحیم پور در این گفتگوها، صریح و روشن از سیره حکومتی امام اول شیعیان بحث می کند و گفته خود را با آیه و حدیث مستند می‌سازد. تحلیل‌های او این امتیاز را دارد که فقط «تاریخ‌نگاری» و «تاریخ روایی»نیست، بلکه بازخوانی ایده‌ها و سخنان امیرالمومنین(ع) است که پرسش روز و درد دینداران معاصر ماست و نشان می‌دهد که اندیشه‌های تشیع همواره تروتازه است.


چاپ هفتم این اثر در 148 صفحه با قیمت 14000 ریال توسط انتشارات سروش در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.


برادر(داستان‌هایی از زندگی محمد(ص) و علی(ع)
امام علی(ع) 33 سال از زندگی خود را همواره در کنار پیامبر(ص) گذرانده‌اند و در حوادث بسیار قبل و بعد از بعثت با ایشان همراه بوده‌اند. در جریان برادرخوانده کردن مهاجران مکه با انصار مدینه، پیامبر(ص) علی(ع) را برادر خود تعیین کردند. کتاب حاضر، از مجموعه کتاب‌های نوجوانان، داستان‌هایی براساس حوادث و رخدادهای این زندگی مشترک است.


نویسنده کتاب حوادث را از منابع مشهور نقل می‌کند و آن‌ها را به شکل داستان می‌پردازد و عرضه می‌کند. خواننده نوجوان با خواندن این داستان‌های مذهبی و اعتقادی جز آشنایی با آن دو بزرگوار، تاریخ اسلام را هم مرور می‌کند و با شخصیت‌ها و خاندان‌های معروف آن عصر آشنا می‌شود. کتاب تصویرهایی مرتبط با داستان‌ها دارد که در درک و برقراری ارتباط با داستان بسیار کمک می‌کند.


چاپ اول این اثر در سال 1387 با قیمت 17000 ریال توسط انتشارات سروش در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.


علاقه‌مندان جهت تهیه کتاب‌ها به صورت تک جلدی و کلی به فروشگاه مطهری سروش به نشانی خیابان مطهری، نرسیده به خیابان مفتح، جنب ساختمان سروش، تلفن ۸۸۳۱۰۶۱۰-۰۲۱ و یا به فروشگاه مرکزی سروش (ترنجستان سروش) به نشانی خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن ۶۶۴۹۳۶۲۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایند.

همچنین مرکز پخش پکتا ( نماینده انحصاری پخش آثار انتشارات سروش) به نشانی: خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، جنب فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن ۶۶۹۷۳۲۰۳ ( ۲۰ خط) آماده عرضه کلی و جزئی این کتاب به علاقمندان است.

فروش اینترنتی کتاب نیز از طریق سایت انتشارات سروش به نشانی: http://soroushpublishingco.ir امکان پذیر است.

پایان پیام/