کد : 3818      تاریخ : چهارشنبه، 25 تير 1393
تعداد بازدید : 2012
هیات انتخاب و خرید کتاب ناشران خصوصی را در اولویت قرار دهد
زمانی: هیات خرید نباید برای انتخاب آثار تفاوتی میان ناشر خصوصی و ناشر دولتی قایل شود.

مدیر انتشارات پیام آزادی از هیات انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست در این زمینه با مجامع نشر ارتباط بیشتری داشته باشند.

مصطفی زمانی وجدانی، در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی «منانشر» گفت: مجامع نشر از جمله مجمع ناشران انقلاب اسلامی اطلاعات کاملی از ناشران و آثاری که تازه منتشر شده و روانه بازار می‌شود، دارند و به همین خاطر می‌توانند مشورت‌های خوب و جامعی به هیات انتخاب و خرید کتاب بدهند.

زمانی وجدانی در ادامه گفت: با اینکه روند خرید کتاب چندان طولانی نیست و معمولا نتیجه بررسی در یک بازه زمانی مشخص به ناشران اعلام می‌شود؛ اما بودجه این هیات در مقایسه با گذشته بسیار کم شده و خیلی از کتاب‌های خوب از ناشران خریداری نمی‌شود.

این ناشر تصریح کرد: تعداد آثار خوبی که هر سال وارد بازار می‌شود، زیاد است و با توجه به کمبود بودجه هیات انتخاب و خرید کنتاب، خیلی از این آثار در لیست خرید قرار نمی‌گیرند و این مساله به نوعی باعث تبعیض میان ناشران می‌شود.

وی همچنین از طولانی شدن روند پرداخت مطالبات ناشران از هیات خرید کتاب انتقاد کرد و ادامه داد: هیات خرید نباید برای انتخاب آثار تفاوتی میان ناشر خصوصی و ناشر دولتی قایل شود. اتفاقا اگر این هیات کمبود بودجه دارد باید برای خرید ناشر خصوصی را که به حمایت بیشتری نیاز دارد، در اولویت قرار دهد.


پایان پیام/